Vsevoloda Čechoviča

Archív 2021-2022

Operácia orech a iné dedkoviny

Dňa 20. 09. 2021 sme mali možnosť spoznať pani spisovateľku Andreu Gregušovú. Prišla ku nám na stretnutie, organizované Hontiansko-novohradskou knižnicou vo Veľkom Krtíši v rámci projektu „KNIŽNÝ KALEIDOSKOP". Pani spisovateľka nám predstavila svoje krásne knižky pre deti. Červík Ervín, ktorý mal najradšej klobúky a prežil cestu plnú dobrodružstiev. Operácia orech a iné dedkoviny je príbeh rozprávajúci o bratoch, ktorí sa každoročne sťahujú do Hrušian k babinke a trom dedkom, ktorí sú hendikepovaní, ale je s nimi úžasná sranda. Deťom sa páčila kniha Marína a povaľači, kde traja kamaráti bývajú na povale: pavúk, komár a netopier, ktorí krotia malé dievčatko Marínu. Ďalej nám predstavila zaujímavé knihy s environmentálnou tematikou. V knihe Gréta sme sa zoznámili s veľrybou, ktorá je úspešná speváčka, ale príde o hlas. Morské živočíchy sa spolu s Grétou nakoniec rozhodnú vyčistiť more, v ktorom žijú. Kniha Vincent je náučný príbeh o vode z hĺbky našich bukových lesov až po tajomné jaskyne. Vodník Vincent sa vydá hľadať stratenú knihu múdrosti, Vodovedu. Počas hľadania stratenej knihy sa dozvie spolu s kamarátmi všetko o vode. V ostatných mesiacoch sme nemali možnosť navštevovať mestskú knižnicu, preto o to viac nám bolo vzácne opätovné stretnutie sa s knihami.


Pani spisovateľke Andrejke Gregušovej veľmi  pekne ďakujeme za návštevu v našich triedach v 4. A a 4. B v Základnej škole na Ul. J.A.Komenského vo Veľkom Krtíši.  

Mgr. M. Krajčíková a Mgr. D. Petríková


Krtíšsku Horičku

budú obývať strašidlá

Sviatok všetkých svätých, či po novom sviatok strašidiel – Halloween prichádza s chladnými dňami doprevádzaný duchmi, tekvicami a rôznymi mátohami. V tomto roku si podľa plánu  Mesta Veľký Krtíš dajú zraz v parku Hôrka, známemu tiež ako Horička. Aj žiaci našej školy, v spolupráci s pedagógmi a rodičmi, prispeli svojou porciou halloweenovskej hrôzy. Veď práve o nej je tento neobvyklý sviatok. Viac sa dozviete z videa.

Biobeh

„Dňa 16.10.2021 som sa zúčastnila bežeckej súťaže BIOBEH vo Veľkom Krtíší. Veľmi som sa tešila. Bolo to pre mňa niečo nové, neznáme. Počasie nám prialo, bolo trošku chladno, ale slnečno. V kategórii dievčatá – beh na 400m, som sa umiestnila na treťom mieste. Som rada, že som mohla reprezentovať našu školu. Bol to veľmi dobrý pocit. Dúfam, že aj o rok budem mať možnosť sa jej zúčastniť." Laura Bacsaová, IV.B


Takto krásne nám opísala beh naša žiačka a my s ňou musíme len súhlasiť. Aj keď sobotné ráno mnohí z nás radšej leňošia, našli sa žiaci našej školy, ktorí si privstali a už o 9:00 stáli na štarte behu. A nie len, že si beh odbehli, ale sa aj postavili na stupne víťazov.

Attila Szilágyi (1.A) –        2.miesto /beh 150m

Laura Bacsaová (4.B) –    3.miesto/ beh 400m

Lucia Kolimárová (9.A) –  3.miesto /beh 800m

Lukáš Mustafa (6.B) –     3.miesto/ beh 800m

Víťazom gratulujeme a veríme, že si bežeckú ligu vo Veľkom Krtíši v jej ďalšom ročníku odbehne čo najviac našich žiakov.


Mgr. L. Klimentová

Jeseň v ŠKD

Jeseň patrí medzi najkrajšie ročné obdobia. Pripomíname si krásu jesennej prírody, farieb, chuti ovocia a aktivity spojené s dňom jablka, úctou k starším, Halloween. Októbrové popoludnia v našom školskom klube bývajú plné nápadov a radosti. Strihá sa, lepí, aranžuje. Vďaka všetkým šikovným rukám sme mohli v jednotlivých oddeleniach vytvoriť farebnú jesennú výstavku.

Bc. Heidi Schmidtová


Deň jablka v 3. B

U nás v škole vieme, že jabĺčko má v októbri sviatok. A preto máme vždy 21. októbra malú slávnosť. Je nám ľúto, že sme už druhý rok bez voňavých koláčikov, chutných ovocných a zeleninových šalátikov, ale jabĺčko si svoju oslavu aj tak zaslúži.


Vedeli ste, že:

🍎 Jedno jablko denne nahradí lekára?

🍏 Existuje minimálne 7000 odrôd jabĺk?

🍎 Červené jablká obsahujú 5x viac vitamínu C ako zelené?

🍏 Zlepšujú pamäť, zaženú smäd, pomáhajú pri chudnutí a pomáhajú pri nespavosti?


PaedDr. Beata RusnákováDnes sa už málokto bojí strašidiel, duchov, čarodejníc. Naopak, akosi nám zľudoveli a aj v rozprávkach často hrajú kladnú úlohu. Zdá sa, že strašidlá sa zcivilizovali. Aspoň u nás v škole to tak vyzeralo. Sedeli v laviciach, učili sa, dokonca absolvovali kondičný výcvik. Aj strigy a čarodejnice chcú dobre vyzerať. Vyziabnutá postava a krivý nos odchádzajú do minulosti. Všetko sme zaznamenali na video. Pozrite si ho. Nebojte sa, zabávajte sa so strašidlami.


Halloween a výcvik strašidiel

Dňa 25. 10. sa v 3. A triede konal halloweenovský deň. Žiaci sa na tento deň veľmi tešili a dôkladne si pripravili aj masky. Preto sa v našej triede zišli všetky čarodejnice z okolia, navštívili nás aj gróf Dracula, Harry Potter, smrtka a aj tekvica. Celý deň sme strávili s témou Halloween, robili sme si úlohy z matematiky a vybrané slová s malým milých duchom. Deň sme zavŕšili pavúkom na sieti, na pamiatku sme sa odfotili a už teraz sa tešíme na budúci rok v spoločnosti strašidiel. Mgr. J. Juchová

Halloweenovský deň

Návšteva knižnice


Dňa 05. 11. 2021 sa žiaci 5.B pod vedením p.uč. Mgr. L. Havlíčkovej zúčastnili literárneho podujatia v Hontiansko-novohradskej knižnici vo Veľkom Krtíši 📖pod názvom Krajina zvaná Literatúra 📚🖋. Pani knihovníčky si pre žiakov pripravili zaujímavé aktivity a súťaž zameranú na autorov, názvy kníh, vydavateľstvá a  orientáciu v knižnici. Traja najlepší žiaci boli aj odmenení. Najlepšie sa darilo Livii Havlíčkovej, Lare Uramovej a Matejovi Koreňovi. Žiaci sa v knižnici cítili veľmi príjemne. Navštívili všetky oddelenia tejto "krajiny". Priestory knižnice sú vynovené, všetko dýchalo novotou a tá vôňa kníh... to musíte zažiť! Veď posúďte sami 😉

PS: Vedeli ste,že v mestskej knižnici sa nachádza až 54 000 kníh?


Archív aktualít 2020-2021

Čím žila naša škola cez prázdniny…

Ani cez prázdniny nebolo v škole prázdno. Pokým si väčšina žiakov a zamestnancov užívala letný odpočinok, iní pripravovali prostredie školy na nový začiatok školského roka. Prezradíme vám, čo sa v našej škole dialo…video

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vypísalo výzvu na rozvojový projekt „Letná škola na základnej škole v školskom roku 2020/2021”. Zámerom tohto projektu je poskytnúť žiakom základných škôl možnosť získať, či upevniť vedomosti, zručností a spôsobilostí, ktoré si nedostatočne osvojili počas školského roka 2020/2021. Na výzvu zareagovala aj naša škola a naplánovala realizáciu Letnej školy na termíny od 16.8.2021 do 20.8.2021 a od 23.8.2021 do 27.8.2021. Do Letnej školy sa prihlásilo 36 žiakov 2. stupňa.

Od polovice augusta bolo vo vybraných triedach živo. Pani učiteľky druhého stupňa pripravili pre žiakov zaujímavý letný program vyučovania. Nebolo to tradičné vyučovanie, kde sa vysvetľuje učivo a skúša. Výučba prebiehala prostredníctvom osobných skúseností a zážitkov. Napríklad vyučovací predmet slovenský jazyk a literatúra bol poňatý rozprávkovo. Rozprávkové príbehy sa nielen čítali, ale prezentovali aj nemo – žiaci predvádzali pantomímu a snažili sa tak zahrať postavy, ktoré v rozprávkach vystupujú. Na rozprávkovú tému pripravila pani učiteľka aj hru so slovami, ktoré bolo treba identifikovať. O literárnu tvorbu sa snažili aj samotní žiaci. Tvorili príbehy podľa vlastnej fantázie, dokonca sa na chvíľu stali poetmi a vymýšľali básne na nie jednoduché tému – baníctvo.

V rámci predmetu geografia a predmetu regionálna výchova sa žiaci vybrali na potulky okresom Veľký Krtíš. Navštívili Hrad Modrý Kameň a tiež evanjelický kostol, kde im pán farár poskytol zaujímavé informácie. Ba dovolil im zahrať na organe a vojsť do kostolnej veže. K poznatkom, ktoré žiaci získali osobnou návštevou, pridali informácie a obrázky z internetu. Takto vytvorili myšlienkovú mapu, do ktorej boli okrem Veľkého Krtíša a Modrého Kameňa zahrnuté aj obce HrušovDolná Strehová.

Myšlienkové mapy boli častým výstupom poznávacích aktivít. Prostredníctvom nich usporiadali získané informácie do systému, ľahšie si osvojili asociácie a vizuálne vnemy im umožnili jednoduchšie zapamätanie si poznatkov. Podobne spracovali aj učivo z dejepisu - tému 1. svetová vojna.

Počas Letnej školy sa nezabudlo ani na precvičovanie anglického jazyka. Aj tu poskytli dobrú službu rozprávky. Tentoraz formou divadelného predstavenia. Žiaci prostredníctvom divadelných postavičiek, nazývaných javajky, či maňušky, odohrali rozprávkový príbeh. V ďalšej aktivite si žiaci „otvorili“ obchod so zeleninou a ovocím. Zelenine a ovociu priraďovali anglické výrazy, zamerali sa nielen na správnosť pomenovania, ale aj na výslovnosť. Obchod so zeleninou a ovocím bol výbornou učebnou pomôckou nielen na anglický jazyk, ale aj na matematiku, kde sa počítalo množstvo alebo fyziku, pri zisťovaní hmotnosti.

Zaujímavým a poučným zážitkom bola návšteva včelárov zo včelej farmy Katka v Leseniciach. Pán Babka a pani Babková prišli žiakom porozprávať o živote včiel. Tento nenápadný hmyz je pre človeka nezmierne užitočný. Hoci chov včiel nie je v súčasnosti veľmi atraktívna a prosperujúca činnosť, včelie produkty patria k veľmi kvalitným prírodným produktom a majú pre zdravie človeka veľa benefitov. Žiaci mohli priamo v škole ochutnať viac druhov medu, ktorý včelári priniesli. Ako pozorní a aktívni poslucháči si balenie medového medvedíka odniesli aj domov.

Taká bola Letná škola – bez skúšania a známok, no ponúkla veľa príležitostí získať nové užitočné aj zaujímavé informácie. Vyučovacie predmety sa spájali do jedného poznávacieho celku, o informáciách sa diskutovalo, žiaci mali možnosť vyjadriť svoje názory a tiež prejaviť svoju kreativitu.  Najlepšie si človek zapamätá to, čo sám prežije, v tomto duchu pani učiteľky pripravili program svojich učebných blokov a snažili sa, o čo najväčšiu aktivitu samotných žiakov. Letná škola splnila svoj zámer. O pár dní začína nový školský rok, nástup týchto detí do školy bude menej stresujúci, keďže už malú „rozcvičku” absolvovali  práve v Letnej škole.

Letná škola bez skúšania

lsb_ovocie.jpg lsb1.jpg lsb2.jpg lsh1.jpg lsh2.jpg lsk1.jpg lsk4.jpg lsk5vojna.jpg lsklmatematika.jpg lsv1potulky.jpg lsv2.jpg lsv3.jpg lsk3.jpg lsk2.jpg lsh3.jpg lsk.jpg lssss.jpg

Opäť na štartovacej čiare školského roka

Len pred pár týždňami sme sa tešili, že sme dobehli do cieľa. Niekto bodoval viac, iný menej, ale vydýchli sme si všetci. V športe je dôležitá vytrvalosť a pravidelnosť. To isté platí aj vo vzdelávaní. Okrem vecí, ktoré už poznáme z minulého školského roka, pribudne aj pár zmien. Postupom do vyšších ročníkov pribúdajú vyučovacie predmety a zvyšuje sa náročnosť. Ak zostaneme pri porovnaní zo športom, aj v škole je veľmi dôležitý dobrý štart. Nezanedbajme ho, zameškané sa ťažko dobieha.

Popri ostrieľaných „bežcoch”, nastúpili na dráhu vzdelávania aj nováčikovia – prváci. Ešte celkom nevedia, čo ich čaká. Možno sa im v prvý deň trochu roztriasli kolená. My však hráme fair-play a radi im pri prvých krokoch pomôžeme. Veď nejde o rekordy, víťazmi sú všetci, ktorí statočne a zodpovedne dôjdu do cieľa. Nech nás žiadne prekážky neodradia!

Užili ste si prázdniny? Ste odpočinutí? Dúfame, že áno. Beh na dlhú trať je odštartovaný.

Pán primátor potešil prvákov aj v tomto roku

Pre primátora mesta Veľký Krtíš Ing. Dalibora Surkoša je začiatok školského roka rovnako dôležitou udalosťou, ako pre učiteľov a žiakov. Začiatkom septembra prišiel privítať najmladších žiakov. Na nádvorí školy sa spolu s ďalšími pracovníkmi mestského úradu stretol s deťmi, pani učiteľkami a pánom riaditeľom školy. Poprial všetkým úspešný štart a keďže vie, že deti majú radi darčeky, odovzdal im balíčky s užitočnými vecami – školskými pomôckami, perami, farbičkami.

Väčšina žiačikov sa s pánom primátorom stretla osobne po prvýkrát, no odteraz si ho určite budú všetci pamätať ako „uja”, ktorý  popri veľkých starostiach o správu mesta nezabúda ani na malých školákov.  


Skvelé výsledky našich žiakov v English Star

V minulom školskom roku sme sa zapojili do anglickej súťaže English Star. Vyhodnotenie súťaže však k nám dorazilo iba nedávno. Do súťaže sa zapojilo 32 žiakov našej školy, 16 žiakov prvého a 16 žiakov druhého stupňa. Dosiahli sme skvelý výsledok. V kategórii 20-50 súťažiacich sme v rámci Slovenska obsadili krásne 7. miesto a dosiahli úspešnosť 93,03% (škola na 1. mieste mala úspešnosť 95,42%).

Pochváliť sa môžeme aj individuálnymi výsledkami žiakov. 100% úspešnosť a diplom so zlatou medailou získalo 9 žiakov: Richard Nyifor, Charlotte Baráthová, Katarína Hrušková, Matias Keťko, Nicol Ševčíková, Ivan Vonkomer, Lukáš Zrubec, Branislav Belák a Karin Notová.

Diplom so zlatou medailou získali aj Andrej Adam, Michal Moravčík, Maxim Tomšú, Eliana Krajčíková, Lívia Havlíčková, Matej Koreň, Mya Mbaye, Miroslav Bokroš, Miriam Bendíková, Martin Varga, Stella Rusnáková, Martina Barcajová, Karin Kolimárová, Michal Jardek, Maximilián Medveď, Eunika Bobálová, Patrik Krajčík, Peter Dudáš a Nella Eckerová. Úspešní žiaci boli tiež Samuel Krajčík, Zuzana Štefanová, Elena Oláhová a Emily Balážová.

Všetkým súťažiacim blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

Mgr. Lenka KováčováPri nástupe do školy v tomto školskom roku žiakov prekvapilo, že bufet s občerstvením na svojom mieste nestojí. Nákup nápojov a potravín škola riešila zabezpečením automatov, ktoré poskytujú bohatý výber nápojov aj hodnotných jedál. Bagety a sendviče rôznych druhov sú plnené šunkou, kuracím mäsom, vajíčkami, syrom, zeleninovou oblohou..., každý nájde niečo podľa svojej chuti. V období zvýšených hygienických opatrení je samostatné balenie každého výrobku pozitívom. Cez prestávky stoja pred automatmi rady žiakov, o tovar je záujem. Dopĺňa sa takmer denne čerstvým jedlom a nápojmi.  Kto má vo vrecku pár mincí, hlad, či smäd ho nezaskočí.


Čerstvé bagety, mnoho druhov nápojov
aj sladkosti

O desiatu z automatu je veľký záujem

Od začiatku školského roka uplynuli takmer tri mesiace.  Po prázdninách sme sa vrátili do známeho prostredia a pokračujeme vo vzdelávaní. Inak vnímajú začiatok školského roka prváci. Všetko je pre nich nové. Nové prostredie, noví ľudia, nové pravidlá. V priebehu uplynulých týždňov si už na život v škole zvykli, získali mnoho vedomostí, sú z nich skutoční žiaci. Tradíciou v našej škole je, že prváci prechádzajú slávnostným obradom – pasovaním. V tomto roku ho absolvovali v priestoroch Mestského úradu vo Veľkom Krtíši.


Prvákom prajeme veľa úspechov vo vzdelávaní. Nech v laviciach našej školy získajú dobrý základ pre svoje budúce štúdium a povolanie.  Video Pasovanie prvákov.

Pasovanie prvákov

Ďakujeme, starkí a starké

Jeseň, ako roční obdobie, sa často spája s jeseňou ľudského života. Čas, keď všetko živé dozrelo a hoci už nie je plné energie, nosí v sebe hodnoty získané prežitým časom. Tak aj človek. Hoci ľudské telo v jeseni svojho života slabne, bohatstvo duše a láskyplné srdce je nesmiernym zdrojom energie pre najbližších.  Starí rodičia a vnúčatká stoja na opačných stranách ľudského roka, ako jar a jeseň. Predsa majú k sebe blízko, kvitnú im kvety lásky a vďaky.

Žiaci 1. A triedy pod vedením triednej učiteľky Mgr. A. Lajkovej pripravili program pre svojich starých rodičov, ktorým chceli povedať, ako ich majú radi a ako sú pre nich dôležití. Určite si im to podarilo. Video si môžete pozrieť vo videokronike.

Školské kolo olympiády v anglickom jazyku sa konalo 25.novembra 2021. V kategórii 1A (5.-7.ročník) súťažilo 12 žiakov. V kategórii 1B (8.-9-ročník) súťažilo tiež 12 žiakov. Tu sú výsledky:


kategória 1A:

1.miesto: Nicol Ševčíková (5.A)

2.miesto: Peter Dudáš (6.B)

V októbri a v novembri sa konal Jazykový šampionát WocaBee pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Úlohou žiakov bolo nazbierať čo najviac WocaBee bodov za naučené slovíčka. Medzi sebou súperili študenti všetkých cudzích jazykov od základných škôl až po gymnáziá, a to nielen na Slovensku, ale aj v susednej Českej republike. Celkovo sa do súťaže zapojilo takmer 60 000 žiakov.

Olympiáda v anglickom jazyku

Naše úspechy s WocaBee

V tomto školskom roku sa nám naskytla príležitosť vyskúšať si učenie slovíčok v anglickom a nemeckom jazyku trochu inak ako sme zvyknutí, a síce pomocou aplikácie WocaBee. WocaBee je inovatívna aplikácia na učenie slovíčok v cudzích jazykoch.

V tejto appke si žiaci precvičujú pravopis slovíčok, tiež ich preklad a výslovnosť. Okrem toho sa môžu zabaviť na online hrách alebo si overiť svoje vedomosti v písomkách.

Naša škola dosiahla vynikajúce úspechy. Žiaci triedy 5. A,B (skupina p. uč. Lenky Kováčovej) získali prvenstvo v okresnom kole súťaže v anglickom jazyku a reprezentovali nás aj v krajskom kole.

Aj druhé a tretie miesto v rámci okresu patrilo triedam z našej školy. Na 2. mieste sa umiestnila 7. B (skupina p. uč. Janky Belákovej). Na 3.mieste skončila 7. A,B (skupina p. uč. Lenky Kováčovej). Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.kategória 1B:

1.miesto: Karin Notová (9.A)

2.miesto: Sara Tuhárska (9.A)

3.miesto: Branislav Belák (9.B)


Nicol Ševčíková a Karin Notová budú našu školu reprezentovať v okresnom kole, ktoré sa bude konať 13.januára 2022. Budeme im držať palce!

Mgr. Lenka Kováčová

Možno s tým Mikuláš nerátal...,

ale našiel deti v školeSám prišiel netradičným spôsobom. Napriek nepriaznivým okolnostiam, všetko dobre dopadlo. Mikuláš sa stretol s deťmi a deti stretli Mikuláša. Taký bol koniec podujatia, ktorý zorganizovala a pripravila pani učiteľka Mgr. L. Klimentová. Ďakujeme všetkým, ktorí jej pri to pomáhali. Ako to všetko začalo a prebiehalo, dozviete sa z videa.   

V tomto šk. roku sa uskutočnil 12. ročník česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Tohtoročnou témou bola: Očarujúci svet knižných príbehov, rozprávok a básní. Cieľom projektu je nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými ZŠ a osemročnými gymnáziami a podpora čítania. Aj v tomto školskom roku našou partnerskou školou bola ZŠ s MŠ J. K. Tyla v Písku, v ČR. Žiaci našej školy v spolupráci s niektorými triednymi učiteľkami na 1. stupni, s vychovávateľkami z ŠKD a vyučujúcimi SJL, VYV a TECH na 2. stupni, prispeli množstvom farebných záložiek, ktoré zdobili úryvky, citácie a ilustrácie poézie, prózy. Každá záložka bola jedinečná, výnimočná. Sprievodným programom pri výrobe záložiek boli aktivity zamerané na podporu čítania. Za projekt a za výmenu záložiek bola zodpovedná p. uč. L. Havlíčková. Za výber záložiek, ktoré pocestovali do ZŠ J. K. Tyla v Písku bol pani učiteľke nápomocný pán riaditeľ Mgr. D. Gálik. Okrem záložiek však do ČR cestovali aj darčeky vyrobené Vami, milí žiaci na hodinách technickej výchovy pod vedením p. učiteľky G. Žuk Olszewskej. Žiakov našej partnerskej školy sme potešili nielen záložkami, ale aj s vlastnoručne ušitými vianočnými ozdobami, symbolom múdrosti – sovou, časopisom Amosko a milým pozdravom.  Mgr. Lucia HavlíčkováZáložka do knihy spája školy

Tento nádherný a zmysluplný projekt sa konal na Slovensku už štvrtýkrát. Jeho cieľom je v predvianočnom období naplniť škatule od topánok maličkosťami, ktoré potešia seniorov v čase Vianoc. Taká krabica od topánok nie je veľká, predsa sa do nej toho zmestí dosť, napríklad niečo sladké (čokoláda, keksík), slané (tyčinky, krekry), voňavé (mydlo, krém na ruky, sprchový gél), teplé (káva, čaj, horúca čokoláda). Určite sa tam zmestí aj niečo mäkké (rukavice, šál, ponožky), niečo pre zábavu (krížovky, kniha, maľované obrázky) ale hlavne niečo od srdca. Veď nie je dôležitá cena darčeka, ale to, s akou láskou je darovaný.

32 láskou naplnených krabíc je dôkazom toho, že žiaci a zamestnanci našej školy majú srdiečka na správnom mieste. V tomto neľahkom období dokážu myslieť nielen na seba, ale aj na tých, ktorí prežívajú jeseň svojho života v domovoch dôchodcov. Pre mnohých z nich je to jediný darček, ktorý na Vianoce dostanú. Takto naplnené darčeky odovzdal pán riaditeľ Mgr. Dušan Gálik spolu s pani učiteľkou Mgr. Lenkou Kováčovou 6. decembra na kontaktnom mieste na Farskom úrade vo Veľkom Krtíši pani farárke Mgr. Martine Rumanovej. Pevne veríme, že sa darčeky dostanú do správnych rúk, potešia svojich majiteľov a spríjemnia tak najkrajšie sviatky v roku.

Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

PytagoriádaZoznam úspešných riešiteľov:

3.ročník

Tomáš Petrovský, Adam Baláž, Sofia Ondrejková, Richard Nyifor, Eliana Krajčíková, Filip Ivanič, Táňa Paľovová, Karin Bečkeiová, Ján Prachár, Melánia Pelčová, Sofia Kuviková


4.ročník

Maxim Tomšů


5. ročník

Andrea Klátiková, Dávid Végh

6.ročník

Michal Jardek

Tešíme sa na VianoceRok 2021 sa blíži ku svojmu koncu. Bol plný pestrých zážitkov. Záver každého roka vždy skrášlia Vianoce. Tie sú spájané s rozdávaním darčekov a priateľskou pohodou. V posledný deň pred vianočnými prázdninami pani učiteľky pripravili pre svojich žiakov prekvapenie. Deti si pod vyzdobenými stromčekmi v triedach našli vianočné nádielky. Čaro Vianoc sa už teda začalo... Pozrite si video.