ZRŠ faktúry objednávky na Ul.J.A.Komenského 4, Veľký Krtíš

Rada školy


zmluvy časopis Amosko

Archív starších čísiel

Ahojte, milí čitatelia!

Prvé číslo nášho školského časopisu vyšlo v roku 2004. Dá sa povedať, že Amosko vtedy prišiel na svet. Dnes má 13 rokov. Postupne sa jeho vzhľad menil. Časopis sa stával uhladenejším, obsah sa skvalitňoval. Zrazu si Amosko zmyslel, že je čas na veľkú zmenu. Ako hádam každý 13-ročný chalan, radšej pozerá do počítača, než by čítal papierový časopis. A tak sa sústredil na prezentáciu článkov na internetovej stránke školy. Dal dokopy tím mladých redaktorov a redaktoriek a má v úmysle vytvoriť školské televízne štúdio. Vraj videotvorba teraz letí. Úspech youtuberov je takéhoto trendu dôkazom.


Školský časopis Amosko vychádza ako občasník počas školského roka. Na jeho príprave sa podieľajú žiaci aj pedagógovia. Napriek tomu, že  vychádza len od roku 2004, podarilo sa mu už získať významné ocenenia. V rámci súťaže “Kalokagatia” sa v roku 2007 umiestnil na 2. mieste medzi slovenskými školskými časopismi a v roku 2005 sa stal najlepším elektronickým časopisom na Slovensku. Veríme, že aj vy v ňom nájdete niečo zaujímavé.

Napokon sa Amoska podarilo presvedčiť, že papierová verzia má svoje opodstatnenie a je tiež určitým archívom aktivít v našej škole. Takže jedno archívne číslo v tomto školskom roku predsa vyšlo. Nájdete v ňom články o najzaujímavejších aktivitách za uplynulých desať mesiacov. Je trochu iné ako predchádzajúce. Amoskovi sa vraj tá stroho geometrická forma grafiky už nepáči a tak použil trochu voľnejší štýl. Či je to zmena k lepšiemu, posúďte sami...
Prajeme Vám príjemné čítanie.


Redakcia


Amosko 2017....